15 مارس 2024
شماره:473
آموزش چیدمان سفره هفت سین

آموزش نحوه چیدمان سفره هفت سین عید امسال
هفت سین عید به نماد مفاهیمی چون نوزایی ، باروری ، روشنایی ، فراوانی و ثروت … اشاره می کند. در این مطلب وبسایت خبری رافع نیوز می خواهیم با نگاهی هنری نمونه های زیبای چیدمان این سفره را با هم ببینیم و شما را با نکاتی کاربردی برای زیباتر شدن هفت‌سین آشنا کنیم.

نوروز باستانی ، جشن کهن ایرانیان به پاس فرارسیدن فصل بهار است. اولین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با اول فروردین ماه هر سال ، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن ترین جشن های به جا مانده از دوران ایران باستان است.

قرن هاست که مردم منطقه های مختلف ایران ، با رعایت آداب و رسوم سنتی نوروز ، آن را جشن می گیرند اما نه به این معنا که تکرار هر ساله این جشن در هنرنمایی های بانوان ایران زمین که به راستی مدیر اصلی برگزاری آن در هر منزلی هستند ، باعث یکنواختی و دلزدگی شده باشد.

سفره ی هفت سین سفره ای است که ایرانیان هنگام نوروز تزیین می کنند، هنگام تحویل سال دور آن جمع می شوند و این سفره تا سیزدهم فروردین ماه در خانه های ایرانی پا برجا می ماند.

انتخاب سفره و ظرف‌های هفت‌سین
از هر سفره یا رومیزی مانند ترمه ، پته جقه ، پارچه های دست دوز ، ابریشمی ، و … می توانید استفاده کنید.

برای زیباتر شدن سفره ۷سین از ظروف هماهنگ و ست استفاده کنید از جمله: ظروف شیشه ای و کریستالی ، ظروف سفالی و … استفاده کنید.

اگر از ظروف ساده استفاده می کنید می توانید آن ها را به سلیقه ی خود تزیین کنید. و یا به صورت مدل دار سین های خود را در آن قرار بدهید تقریبا شبیه تزیینات سفره عقد.

در چیدمان سفره هفت سین فقط به چیدن سین ها بسنده نکنید و از گل ماهی و برنج یا گندم، تخم مرغ، گل و آینه و شمع و شمعدان، میوه، آجیل، شیرینی، هم استفاده کنید.

چیدمان کلی سفره هفت‌سین
سفره هفت سین را می توانید روی زمین یا روی میز بچینید. یا از چند میز کوچک با اختلاف ارتفاع استفاده کنید یا در قسمت کوچکی آن را قرار بدهید.

خبر فوری
این روزها حتی سفره‌های هفت‌سین با ظاهری کاملا متفاوت چیده می‌شوند. سفره‌های هفت سین آویزی، سفره‌های هفت‌سین در یک حباب شیشه‌ای و ایده‌های بسیار دیگری که می‌تواند ظاهری منحصر به‌فرد به سفره نوروز امسال شما ببخشد.

برچسب ها

, , , , , , , ,

ارسال نظر (مرتبط با خبر )

[جهت تائید نظرات ، معادله زیر را پاسخ دهید]